Co je BLOG?

autor: mandus | 19. 7. 2006 St 17.31 | tisk | Software | 0 komentářů | 2215x

Pár lidí se mě ptalo, koho zajímá že jsem jel na Seč, co jim to cpu? Jenže mí milí přátelé, to je právě jeden z mála článků, na mandus.BLOGu, který splňuje ta kritéria blogu, tedy osobního deníčku. Asi je to zmátlo, protože tento web tolik článku, typických pro klasický blog, bohužel neobsahuje. (Zkusím to změnit.)

Pojal jsem to po svém, prostě můj web, kde si píši o čem chci, když mám chuť psát o počítačích tak to napíšu, když mě naštve správce npaka.cz a mám náladu napsat, tak se to zde také objeví, a když chci vám sdělit něco osobního, proč to sem nenapsat?Nechci rozvíjet nějaký boj co je blog nebo co je webzine (případně e-zine) a jestli můj web patří tam nebo tam nebo nikam. Jen jsem chtěl uvést na pravou míru věty těch některých neznalých. Také bych byl rád, kdyby jste napsali nějaký ten příspěvek pod článek (komentář) a nepsali mi místo toho na ICQ :-) děkuji.

Když jsem registroval rss kanály na www.krab.cz tak mě automaticky zařadili do WEBLOGY/ODBORNÉ

komentář z http://www.owebu.cz/…vlastne-BLOG

M.Holec
2005–04–03 21:34:25
Blogy se dělí na soukromé a odborné.

Soukromé slouží pro okruh lidí kolem jedince, který blog píše. Většinou se tak lidi o něm dozví co dělá, poznají jeho myšlení, názory atd.

Odborná blog je určen širšímu množství lidí a má informativní charakter. Autoři odborných blogů se snaží upozornit čtenáře na jejich poznatky s nějakého tématického okruhu. Takovéto blogy jsou velmi přínosné. Obzvláště když člověk něco hledá může narazit na weblog, kde se lecos dozví. Nejen z oblasti programování ale třeba i grafiky nebo práce s operačními systémy může být nejeden blog cesta za poznáním ;)


Více o blogu si můžete přečíst v české wikipedii

V rámci tohoto článku jsem se registroval i na http://blogportal.hlava.net/ :-)

Tento blog (sem tam úprava /šablony /db) mi pomohl trochu pochopit MySQL a PHP.. i když jsem v tomto stále naprostá LAMA a operování se 70MB sql databází na „taknějakrozchození“ mp3.quickpress.org (bohužel právě teď nefunguje (asi na chvilku) web mp3sugar, kde jsou obrázky…) mi dala trochu zabrat – než jsem objevil bigdump, pak to celkem šlo.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Zajímavé odkazy pro týden 29 (2006) Následující text: 4% a já mezi nima »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK