Novopacký internet – ZDARMA

autor: mandus | 11. 6. 2006 Ne 10.39 | tisk | Nová Paka, PRÁCE - www, seo, internet, obchod | 0 komentářů | 2129x

Poskytnout internet zdarma v Nové Pace a hlavně okolí je od města Nová Paka docela dobrý nápad. Spoustu lidí to určitě potěší (a budou volit znovu sportovce :-) ). Důchodci kteří mají PC a bránili se internetu, že je to prý moc složité si nyní budou moci vyzkoušet, že není a po Skype si budou moci telefonovat s příbuznými. A asi nejlepší je to pro majitelé notebooků s podporou WIFI (tedy téměř všech současných), ti si sednou v parku a připojí se na net. Je luxus mít internet na dosah po celém novopacku! V případě, že Novopacký internet bude jako mobilní doplněk k domácímu rychlému připojení, je jedno, že máte limit a omezenou rychlost.
Jsem zvědav jestli město udělá nějakou kampaň pro podporu internetu, nebo čeká, že se jejich nabídka rozšíří mezi lidi sama. Což se asi rozšíří rychle, když je to zdarma :-). Kampaň by tedy měla být spíše vysvětlující situaci. Na jejich stránkách se něco dozvíte, ale pro lidi bez internetu webová prezentace velký význam nemá.

Komerční projekty to myslím nijak neohrozí, už kuli rychlosti a limitu. Naopak, možná spíše podpoří! Je to takový „startovací balíček“. Uživatel Novopackého internetu povětšinou přijde na to, že chce něco víc a přejde třeba ke komerčnímu projektu INP. Zařízení, které využíval k připojení na Novopacký internet si tak může nechat a přechod ho tedy nebude nic stát!

Doporučené sestavy jsou velmi rozumně zvolené, kde je možné použít pásmo 2,4GHz i my používáme většinou OvisLink WL-5460AP

Jediné co mě zaráží je cena za připojení, která se vyšplhá na 3.490,00 Kč což si myslím je dost. U INP vás toto vyjde mnohem levněji a to se stejným zařízením!

Další věc je rušení v Nové Pace, myslím, že lidé na sídlišti, kteří investují tři a půl tisíce do internetu zdarma prodělají, protože internet bude mít časté výpadky, bohužel toto začíná pomalu platit i pro lidi mimo sídliště! A přestup ke komerčním projektům firem v Nové Pace, které poskytují internet tento problém nevyřeší. Bude nutno použít jiné zařízení, pracující v pásmu 5GHz.

Jak ušetřit

Je jasné, že kdo si pořizuje internet zdarma chce ušetřit co nejvíce i na instalaci AP a podobně. Takže doporučuji si objednat AP (třeba zde) nebo kdekoli, kde prodávají PC koupit. Dále koupit ještě UTP kabel (nekřížený) s koncovkami, v potřebné délce od PC k AP, které bude na střeše/za oknem. K AP je sice přibalen kabel ale měří jen 1m. Zkusit nastavení AP podle českého návodu sami, tím nemůžete nic zkazit ani v AP (je na něm případně tlačítko reset do továrního nastavení) ani ve svém PC (neinstalujete tam žádný software).

Pokud jste vše zvládli tak super, pokud ne, pak zavolejte TPC k instalaci nebo kontaktujte mě já vám to za poloviční ceny TPC přijdu nastavit (samozřejmostí je i faktura…) a dodělat co je třeba.

Jestli nevíte zda máte sigál pro připojení k síti Novopacký internet, máte opět několik možností. Dá se docela dobře zjistit, zda máte signál jen pouhým pohledem. Zkrátka pokud vidíte na vysílač máte signál pokud nevidíte, nejspíš nemáte. Nelze se na to ale spolehnout na 100%. Můžete si třeba zařízení půjčit od někoho známého a vše udělat sami, kontaktovat TPC aby vám pomohli, kontaktovat mě a já Vám opět za poloviční poplatek 200Kč (bez DPH) přijdu změřit signál.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Zajímavé odkazy pro týden 24 (2006) Následující text: Párky jsou pro vegetariány! »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK