Internet Nová Paka – Přenos dat

autor: mandus | 29. 5. 2006 Po 19.26 | tisk | PRÁCE - www, seo, internet, obchod | 2 komentáře | 2717x

Internet Nová Paka Tak již nějakou dobu poskytujeme našim uživatelům statistiku přenosů (stažená data / odeslaná data). Přehled je v grafech a je možno se dívat zpětně na denní, měsíční i roční statistiky. Více v článku INP-Statistika přenosu dat. Jen dodám, že na statistiky se dostanete zadáním http://192.168.1.1 do vašeho internetového prohlížeče (Opera / Mozila Firefox / Internet Explorer …)
Tak, co jsem z nich za tu dobu vyčetl?
Podle našich statistik průměrný uživatel připojení k internetu stáhne 2 – 5GB dat za měsíc a zhruba na jedné třetině (tedy 0,7 – 1,7 GB) se pohybuje jeho odesílání. Samozřejmě, že jsou vyjímky, ti nejpilnější nemají problém toto udělat za den, a často přenesou i více (např 8GB staženo 6GB odesláno). Ano takovíto uživatelé se nám „nevyplatí“, ti za den přenesou přes 5GB a je jim to málo, jestli si myslí, že za 400Kč v jiné síti stáhnou více, tak jim nebráníme, možná bychom byli i rádi. Je opravdu minimum uživatelů (asi 4%), kterým by stačil limit 2GB, dole ve statistice jsou většinou noví uživatelé, kteří nejedou celý měsíc.

Zamysleli jste se, proč Vodafone (dříve Oskar) je skoro ve všech cenách nejlevnější a v GPRS Připojení na dlouho, když se dostanete na neomezená data (70MB a více), v jeho špičkově vymyšlené strategii, je o trochu dražší? Prostě je to určeno pro mobilní zákazníky, nikoli stahovače. To samé u Eurotelu s jeho CDMA, začalo to slávou a skončilo protesty – operátoři taky nemají zájem aby vytěžovali jeho síť stahovači na úkor ostatních, vždyť místo jednoho stahovače mohli mít 10 průměrných uživatelů a kapacita by byla vytížena stejně.

Síť „Internet Nová Paka“ drží krok!

i se stahovači. Díky navyšování nakupované rychlosti pro celou síť. Díky modernizaci přístupových bodů! Díky větší rychlosti a hlavně menšímu (žádnému) zarušení v pásmu 5GHz (hlavní spoje i většina nových spojů ke klientům).

Jsme mladá hbitá síť, s rychlými reakcemi, sledujeme nové trendy, pokud se vyskytne problém okamžitě ho řešíme, při případném upgradu sítě se snažíme informovat předem i o chvilkovém výpadku. I zde na BLOGu se snažím vás přiblížit a seznámit s naší sítí.
Současná rychlost u uživatele je snad v 99% mých testů okolo 500Kbps (a snad nikdy neklesá pod 400Kbs)

Stahovači

Lepší nabídku jim, ale těžko někdo dá, nikdo nemá a nebude mít o takovéto uživatele zájem. Nehledě na to, že většina, teď nechci nikoho nařknout, protože to nevím, stahuje a hlavně sdílí nelegální soubory (hudbu, filmy, hry, software)! 
graf – Internet Nová Paka

nejaktivnější uživatel dnešního dne a to do konce dne ještě pár GB stihne :-)


Proto prosím, aby nepsali, že se jim internet trošku zpomalil. Je to automatika, která přiděluje vyšší prioritu lidem, kteří stahují méně než oni. Pokud stahujete méně než 1500MB denně tak se Vás to moc netýká! I TATO TATO HRANICE SE STÁLE NAVYŠUJE (z počátku byla myslím někde na polovině). Ale pokud jí překročíte nedivte se, že váš soused načte stránku trochu rychleji! Přesto i po překročení 1500 nemusíte nic poznat (viz uživatelé kteří přenesou i 10GB/den) navíc TOTO SE KAŽDÝ DEN NULUJE a vždy se jede znovu s čistým kontem Není to velké omezení a funguje od začátku působení sítě Internet Nová Paka, většina z vás si ho ani nevšimla…

UPOZORŇUJI, že většina firem toto řeší týdenními nebo měsíčními, často velmi přísnými limity, do kterých se ani náš průměrný zákazník nevejde.
My nic takového v plánu nemáme a nikdy jsme neměli!!!
*Řešením by bylo spíše zřídit nový tarif za výhodnější cenu, ale to přináší spoustu problémů s regulací (správné nastavení FUP), protesty, nadávání, pomlouvání sítě… známé z jiných firem!

INTERNET NOVÁ PAKA

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

««« Předchozí text: Zajímavé odkazy pro týden 22 (2006) Následující text: PROČ VOLIT ČSSD? »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

reaguj[1] JD to beru...

Jinak pohoda… najdou se vyjimky. ;-)

30. 5. 2006 Út 18.37
reaguj[2] web winter coats http://www.thanshop.com/Men's-Down-Coats.html

I truly enjoy reading through on this website , it has superb articles.

18. 7. 2012 St 12.14
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK