Výběr redakčního systému pro lamy

autor: mandus | 8. 1. 2006 Ne 16.49 | tisk | Ostatní | 0 komentářů | 2943x

Tak teď zkouším další redakční systém. Po tom co mi Radek Hulán poradil ve svém blogu použít „textpattern“ a další lidi v diskusi souhlasili, že pro začátek je to to nejlepší, jsem ho zkusil. Zkopíroval jsem tedy soubory na server – je jich necelá stovka (ani ne 1MB) takže je to rychle! Instalace je také jednoduchá (zabere tak minutu) jen se vyplní pár údajů vytvoří soubor config.php a je hotovo (navíc je to celé v češtině – včetně nápovědy). Administrátorské prostředí je taky hezké, decentní a přehledné – ALE…


Ale měl jsem pár problémů s odkazy. V nastavení je totiž několik druhů – jedny fungovaly (?=ošklivé) a ty druhé (/hezké/) ne ani podle návodu. A taky nešlo zadat jen quickpress.org/blog, musel jsem zadávat quickpress.org/blog/index.php. A tak podobně nedotažené bez nějakých dalších úprav.

Nainstaloval jsem tedy redakční systém RS2 (který byl v diskusi ke článku taky zmíněn). Instalace poněkud zdlouhavější, protože je nutné některé věci udělat ručně, ale není to složité a vše je hezky popsáno.

Takže pokud jste v tomto směru lama jako já – doporučuji RS2!

Ještě se k redakčnímu systému vrátím! (až si ho trochu „osahám“)

A o čem zde budu psát – no přece o tom co mě zajímá = nějaký ten software co používám nebo třeba pokud si koupím novou hračku hned to zde profláknu a napíšu zda sem udělal chybu nebo ne.

Pokud vám článek pomohl nebo chcete podpořit tento blog libovolnou částkou, potěší mě to.

Následující text: HLASUJTE!!! »»»

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní ontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

mandus.BLOG

Exporty

Rss textů Rss komentářů Rss novinek

Projekty

Tvorba www stránek
Grafické práce, letáky...
PC Servis Nová Paka

Archiv blogu
mandus.MIRANDAPACK